جاذبه های گردشگری ابوظبی

ابوظبی یکی از دیدنی‌ترین شهرهای خاورمیانه است. امکانات فوق‌العاده برای انواع تفریحات و تجارت، زندگی اجتماعی پر‌جنب‌و‌جوش و فرهنگ منحصر به‌ فرد و جالب این شهر آن را به یکی از مقاصد گردشگری محبوب در خاورمیانه و آسیا تبدیل کرده است. پس از رونق نفت این شهر زمینه ای برای ثروت و شهرت این منطقه شده است. ابوظبی جدای از هتل های لوکس مانند دومینو، گنجینه های وسوسه کننده ای از بازار ها و نمایشگاه های سنتی، باغ های خرما و شترهای عجیب را نیز دارا می باشد. در این مطلب می خواهیم به جاذبه های گردشگری ابوظبی بپردازیم. با سیر و گشت همراه باشید.

جاذبه های گردشگری ابوظبی

مردم محلی ابوظبی در اوقات فراغت خود چه می کنند؟

بسته به فصل و ساعت روز – شب هاي سرد، طوفان هاي شن و دماي ٤٨ درجه سانتيگراد كه اينجا عادي هستند، مي توانيد با آفرود به بيابان هاي اطراف برويد و يا در ساحل قايق سواري كنيد.

سفر از طریق گذرگاه دریایی الباتین

در ابوظبی بهترین کار این است که همانند مردم محلی رفتار کنید. روز خود را با یک فنجان قهوه قوی عربی در هتل خود شروع کنید و سپس به یکی از قدیمی ترین مناطق مسکونی شهر (جزیره ی الباتین در کنار هتل اینترنشنال) بروید. در شرکت سندباد می توانید در مورد میراث دریایی، برداشت مروارید دریایی و ماهیگیری اطلاعات مفیدی کسب کنید .

قصر الحُصن

کاخ الحصن که با نام قلعه قدیمی یا دژ سفید نیز شناخته می شود، قدیمی ترین ساختمان موجود در ابوظبی محسوب شده و به عنوان برج مراقبت در سال ۱۷۶۰ ساخته شده است. بعد ها به عنوان محل اقامت خاندان سلطنتی و مرکز حکومت آن ها مورد استفاده قرار گرفت. این مکان یکی از جاذبه های گردشگری ابوظبی می باشد.

جاذبه های گردشگری ابوظبی

کاوش در سایت های فرهنگی یونسکو در باغ شهر العین

العین (شهر باغ‌ها) دومین شهر بزرگ شیخ‌نشین ابوظبی و چهارمین شهر بزرگ امارات متحده عربی است. شهر امارات، به عنوان سایتی فرهنگی تاریخی شامل نواحی تاریخی ،نمونه‌ی منحصربفردی از زندگی انسان‌های ماقبل تاریخی در بیابان‌های سوزان منطقه و اقدامات آن در مدیریت آب و زندگی کشاورزی است. بازار شتر ها محلی برای مشاهده انواع شتر از نواحی مختلف امارات بوده و یا حتی می‌توانید با اجاره یکی از آن ها شترسواری را هم تجربه نمایید.

کارت گلف همراه خود بیاورید

در زمستان (بهترین زمان سفر که دمای هوا منفی ۲۰ درجه است) به ابوظبی سفر کنید. ممکن است شاهد تمرین مردم محلی در جزایر آنجا باشید. اگر شما به دنبال مقصدی برای بازی گلف هستید ابوظبی شاید مکان مورد تصوری برای گلف بازی نباشد اما در سال های اخیر ابوظبی موفق شده به شهرت قابل توجهی در زمینه ورزش گلف دست پیدا کند و امروزه به یک بهشت برای ​گلف بازان تبدیل شده است. سه زمین گلف استاندارد برای مسابقات قهرمانی در ابوظبی ساخته شده است.

خرید کنید، چانه بزنید و مردم را تماشا کنید

قبل از اینکه خورشید طلوع کند بازارهای ابوظبی به مکان های پر سر و صدایی تبدیل می‌شوند که جای مناسبی برای خرید گردنبند مروارید و یا ساعت های زیبا است. با این حال بهتر است برای اینکه از تعطیلات خود رضایت کافی را داشته باشید یک جفت دمپایی خوب انتخاب کنید که بازارهای ابوظبی دمار از روزگارتان در می آورند. اگرچه متاسفانه بسیاری از بازارهای اصلی شهر از بین رفته اند اما هنوز هم در مجاورت بازار های جدید وسایل سنتی نیز پیدا می شوند. اگر وسیله های مورد نظر شما در بازار پیدا نشده حتماً در مرکز تجارت جهانی پیدا خواهید کرد.

جاذبه های گردشگری ابوظبی

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در 15 ژانویه 2020 توسط admin با موضوع جاذبه های دیدنی
مطالب مشابه
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )