پارک مرکزی نیویورک

پارک مرکزی نیویورک یا سنترال پارک، با مساحت ۸۴۳ هکتار، بزرگ‌ترین و پربازدیدترین پارک نیویورک، واقع در منهتن است. یکی از مشهورترین فضاهای سبز در جهان که شامل باغ‌هایی با سبک اروپایی، دریاچه، مجسمه‌ها، زمین‌های بازی کودکان، باغ وحش، زمین‌های ورزشی، مسیرهای پیاده‌روی متنوع، چندین دریاچه و مکان‌های مناسبی برای پیک‌ نیک می باشد.

پارک مرکزی نیویورک

باغ وحش سنترال پارک، مجسمه‌ی برنزی آلیس در سرزمین عجایب، قلعه‌ی بلوِدییِر (Belvedere Castle)، باغ شکسپیر، باغ هنرهای زیبا، فواره‌ی بتسدا (Bethesda Fountain) و پل بو (Bow Bridge) از آن دست جاذبه‌های سنترال پارک هستند که نباید بازدید از آن‌ها را از دست دهید.

خط متروهای زیادی امکان جابجایی ساده‌ی شما به سمت سنترال پارک را فراهم می‌کنند. اگرچه سفر با مترو به سنترال پارک نیویورک مرسوم‌ترین راه است، اما چندین مسیر اتوبوس هم برای این کار در دسترس هستند.

ساخت این مکان را دو معمار به نام‌های فردریک لاو المستد (Frederick Law Olmsted) و کالورت واکس (Calvert Vaux) بر عهده داشتند. این دو هنرمند در دهه های ۱۸۶۰ و ۷۰ کار ساخت آن را شروع کردند.

همچنین در فصل‌های مختلف فعالیت‌های تفریحی گوناگونی در اینجا انتظار شما را می‌کشند. به طور مثال در طول تابستان می‌توانید به تماشای کنسرت‌های فضای باز بنشینید و در طول زمستان هم می‌توانید از انجام ورزش‌های زمستانی لذت ببرید. چمن های سرسبز، جنگل های سرد، باغ های گلدار، آب های شیشه ای و آب و هوا، مسیرهای مسکونی، طبیعت بکر و آرام  نیویورک بسیار دیوانه کننده هستند.

پارک مرکزی نیویورک

امروزه پارک مرکزی نیویورک هنوز یکی از محبوب ترین جاذبه های این شهر به حساب می آید و باعث می شود بسیاری از نیویورکی ها در کنسرت های رایگان در فضای باز شرکت کنند و همچنین درام های پرطرفدار شکسپیر سالانه در فصل تابستان در پارک برگزار می شوند. می‌توانید سوار بر دوچرخه طول و عرض این پارک را به راحتی بپیمایید. اگر به پیاده‌روی علاقه‌مند باشید، سنترال پارک مسیرهای پیاده‌روی متنوعی دارد که برای همه‌ی سنین با توانایی‌های مختلف هم مناسب است. اگر گرسنه شدید، رستوران ها و کافه‌های مناسبی در پارک انتظار حضور شما را می کشند. بخشی از پارک مختص یوگا، اسکیت بازان، نوازندگان و گردشگران در تعطیلات آخر هفته است.

در انتهای شمالی پارک هم ۴ ورودی اضافی در طول خیابان فرعی صد و دهم در محله‌های مورینگ‌سایدز هایز (Morningside Heights) و هارلم (Harlem) وجود دارد. حتی در فصل زمستان هم پارک بسیار شلوغ است، چون برف و باران الهام بخش اسکی و یا فقط قدم زدنی ساده در سرزمین عجایب سفید می شوند. گروه هایی شب سال نو تا نیمه شب برنامه هایی اجرا می كنند. در زمینه ی حفاظت از پارک مرکزی، تورهای گشت و گذار همیشه در حال تغییر پارک هستند و فضایی ایجاد می کنند که از هنرهای عمومی، حیات وحش و مکان های مورد علاقه ی بچه ها به خوبی حفاظت شود.

منبع: lonelyplanet.com

- -
نوشته شده در 11 ژانویه 2020 توسط admin با موضوع مراکز تفریحی
مطالب مشابه
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )