تنگه چاهکوه قشم | پدیده عجیب طبیعی

تنگه چاهکوه قشم در شمال غربی این جزیره زیبا واقع شده است. این کانون پیچ و خم که انگار به وضوح توسط یک سازنده سازه در زمین حک شده است، منبع بزرگ آرامش محسوب می شود. لبه های گرد شده و گوشه های تیز سنگ ها سمفونی شگرفی در دره های تنگه چاهکوه ایجاد می کند. شما می توانید از چاهی که در این محل قرار دارد و چوپانان برای قرن ها از آن استفاده می کرده‌اند آب بنوشید.

تنگه چاهکوه

تنگه چاهکوه قشم دره ای صد متری در بخش شهاب جزیره قشم است. این دره بسیار زیبا در روستای چاهوی شرقی و در فاصله هفتاد کیلومتری قشم واقع شده است و به جرات می توان گفت از بهترین جاذبه های توریستی قشم می باشد. این ژئوشیت نمونه ای استثنایی از فرسایش آب باران است.

باران‌های سنگین (که هم چنین نادر هستند) به سرعت از طریق ساختارهای زمین‌شناسی آب را تخلیه می‌کنند. فرسایش با این حال یک عامل ثانویه در تشکیل این دره زیبا بوده‌ است.

با توجه به تراکم تکتونیک و تحت فشار، این ساختار قوس مانند ممکن است در مناطقی بشکند که ضعیف‌تر هستند که شیارهای روی دیوارها را شکل می‌دهند. تنگه چاهکوه در ابتدا با این پدیده زمین‌شناسی شکل گرفت و با فرسایش تکمیل شد. در محور اصلی دره، دره دومی وجود دارد که از طریق فشارهای تکتونیک تشکیل شده‌ است.

گردشگرانی که برای اولین بار از تنگه چاهکوه بازدید می کنند از جلوه های زیبای آن شگفت زده می شوند. تمام عناصر طبیعی دست به دست هم داده اند تا این پدیده در طول سال ها شکل گیرد و طبیعت هنرمندی خود را به نمایش بگذارد. یک دره در عمق ۱۰۰ متری زمین که به شما یک دنیای جدید را نشان خواهد داد و فکر می کنید که به زمین دیگری دعوت شده اید و سپس شما یکی از زیباترین تصاویر طبیعت ایران را ببینید. به محض ورود به دره، یک مجسمه طبیعی خواهید دید و سپس چهار چاه را که توسط ساکنین دره حفاری شده اند برای ذخیره آب شیرین استفاده می گردیده است.

با برداشتن هر قدم جدید در چاهکوه بیشتر شگفت زده خواهید شد. مکان های دیدنی این دره موضوع عجیبی برای عکاسی است، بنابراین می توانید خاطرات سفر را با ضبط آنها حفظ کنید. فراموش نکنید که کفش مناسب برای پیاده روی، قمقمه آب، کرم های ضد آفتاب و تنقلات را همراه داشته باشید. اگر به قشم می روید تا تنگه چاهکوه را ببینید، می توانید از خانه های محلی و هتل ها برای اقامت یا راه اندازی یک اردوگاه در طبیعت زیبا در اطراف این جاذبه استفاده کنید. تور قشم را تهیه کنید و به این جزیره زیبا سفر کنید.

تنگه چاهکوه

نوشته شده در 20 ژانویه 2020 توسط admin با موضوع جاذبه های دیدنی
مطالب مشابه
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )