گایونگ بوک در سئول کره جنوبی

گایونگ بوک برترین کاخ سئول، چندین بار با خاکستر ویران شده است. نگهبانان، گردشگران، هزاران نفر از مقامات دولتی، محققان، خادمین حرمسرا، پادشاهان، سربازان و مستخدمینی که در آن جا زندگی می کردند نیز در چنین مواقعی عوض شده اند. مراسم تغییر گارد نگهبانی را می توانید در ورودی اصلی گوانگ وامون به خوبی تماشا کنید. پس از آن می توانید حداقل نیمی از روز را با دقت به قسمت های مختلف محوطه از موزه ها و باغ های زینتی و برخی از مهمترین معماری های سئول، اختصاص دهید.

گایونگ بوک در سئول کره جنوبی

در طول حملات ژاپنی ها، عمارت گایونگ بوک که توسط پادشاه تاییجو، بنیان گذار سلسله چوسان ساخته شده بود، به عنوان کاخ اصلی توانست تا سال ۱۵۹۲ پابرجا باشد. این داستان به حدود ۳۰۰ سال پیش از زمانی برمی گردد که هونگ سون داونگ گونگ، نایب السلطنه و پدر پادشاه گوجونگ، در سال ۱۸۶۵ به بازسازی مجدد آن اقدام نمود. پادشاه گوجونگ در سال ۱۸۶۸ نقل مکان کرد. اما پروژه بازسازی این عمارت مجلل، عملا دولت را ورشکست کرد.

تمام کاخ شامل ۳۳۰ ساختمان اعم از ۳۰۰۰ کارمند بود که ۱۴۰ کارمند از خادمین حرمسرا بودند که به خانواده سلطنتی خدمت می کردند. در طول حکومت استعماری ژاپن، بیشتر قسمت های ساختمان قصر ویران شد. بسیاری از آن چه امروزه می بینید، بازسازی دقیقی است که  اخیرا انجام شده است.

هنگامی که به آن سوی نقطه عطف تاریخی کاخ گوانگ وامون می نگریم، مشاهده می کنیم که یک جفت محافظ غول پیکر شبیه موجودات افسانه ای مانند شیر، در سمت راست حیاط با پرچم سرپوشیده ای در دو طرف ساختمان اصلی قصر گایونگ بوک منظره شگفت انگیزی را ایجاد کرده اند. این ساختمان با سطوحی از لایه های سنگی و حیاط مجاور آن بسیار چشمگیر است. در واقع جایی است که پادشاهان تاج گذاری می کنند و سفیران خارجی را ملاقات و امورات خارجه را انجام می دهند.

غرب کاخ گایونگ بوک بسیار تماشایی است. عمارت بزرگی با ۴۸ ستون از جنس سنگ وجود دارند که به دریاچه صنعتی و دو جزیره کوچک مشرف می شوند. ضیافت های دولتی در داخل همین محل برگزار می شدند و پادشاهان در همان حوالی قایقرانی می کردند.

مجموعه ای از سالن جلسات کوچک تر قبل از محل زندگی گانگ یئون جئونگ وجود دارد. در پشت ساختمان گیو تائجیون اتاق های ملکه دیده می شوند. همچنین در پشت آن یک باغ تراس دار نظر هر کسی را به خود جلب می کند. آمیسان ها دودکش های آجری تزیین شده ای هستند که در قسمت بالای تراس باغ به صورت نمادهایی از طول عمر به چشم می خورند که برای انتشار دود از سیستم روشنایی ( سیستم گرمایش کف ) قصر استفاده می شوند.

قسمت شرقی این کاخ، محل زندگی شاهزادگان است. شاه گوجونگ در قسمت پشت کاخ، سالن هایی را برای استفاده شخصی خود ساخته بود. همچنین در این سالن ها، حوضچه هایی شش ضلعی برای تزئین کاخ وجود دارند.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در 10 می 2020 توسط admin با موضوع جاذبه های دیدنی
مطالب مشابه
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )