راهنمای سفر به دهلی نو

دهلی پایتخت پر جمعیت هندوستان (بالغ بر ۱۷ میلیون نفر) بزرگترین معبد هند، بزرگترین مسجد کشور و بزرگترین مرکز خرید جنوب آسیا را در خود جای داده است. اگرچه هرج و مرج و شلوغی بیش از حد این شهر می‌تواند برای هر توریستی سرسام آور باشد اما دهلی با تمام شلوغی هایش امن و آرام است. در این مطلب به بررسی راهنمای سفر به دهلی نو می پردازیم. با سیر و گشت همراه باشید.

سفر به دهلی نو

این روزها دهلی به یک مرکز جهانگردی بزرگ برای اشتغال جهانی نیز تبدیل شده است. رسانه های فناوری و مد نیز در دهلی فعالیت موثری دارند. دهلی را همچنین می توان با سرسبزی های شگفت انگیز و پارک ها و جنگل های حفاظت شده اش نیز شناخت. پس از بمبئی، این شهر ثروتمندترین و متنوع ترین شهر هندوستان است که در آن، ده ها زبان و قومیت و ملیت، به خوبی در کنار هم زندگی می کنند.

اگرچه زبان اکثر مردم شهر هندی است اما تمام شرکت ها و اداره های دولتی از زبان انگلیسی استفاده می‌کنند. بنابراین برای ایجاد تعامل در این شهر مشکلی نخواهید داشت. از راهنمای سفر به دهلی نو برای لذت بردن بیشتر از این شهر جذاب و شلوغ می توانید به خوبی بهره ببرید.

بهترین زمان برای سفر به دهلی نو

بهترین زمان برای بازدید از دهلی فصل پاییز است. در این زمان دمای هوا کاهش می یابد و رطوبت نیز باقی می ماند. حد فاصل ماه ژوئن تا ماه اوت هوا خنک می‌شود. فصل زمستان هم زمان بسیار مناسبی برای سفر به حساب می آید هرچند دهلی در زمستان شب های سردی دارد. هوا در اوایل بهار بسیار خوشایند است اما از سفر در فصل تابستان جدا خودداری کنید (ماه ژوئن) چون هوا با حرارت بیش از ۱۰۰ درجه ی فارنهایت (۳۷ درجه ی سانتی گراد) به شدت گرم است.

حمل و نقل در دهلی نو

دهلی‌ نو شهری بزرگ است، بنابراین اکثر توریست ها به تاکسی و اتوبوس و وسایل نقلیه عمومی نیاز دارند. به خاطر وجود ترافیک در سطح شهر، سریع ترین راه جابجایی استفاده از مترو است اما برخی از بخش ها هنوز هم در دست ساخت هستند. بهتر است در این مورد از هتل خود اطلاعاتی را دریافت کنید.

آب و هوای دهلی نو

در ماه ژانویه که میانگین دمای هوا ۵۷٫۵ درجه فارنهایت (۱۴٫۲درجه سانتی گراد) است، بهترین ماه برای سفر از نظر آب و هوا به حساب می آید. ماه ژوئن گرم ترین ماه سال با میانگین دمای ۹۴ درجه فارنهایت (۳۴٫۳ درجه سانتی گراد) می باشد.

دانستنی‌های قبل از سفر

اقتصاد دهلی نو هنوز هم بر پایه ی پول نقد است. در اکثر هتل‌ها، فروشگاه‌ها و رستوران‌های بزرگ می‌توانید از کارت اعتباری استفاده کنید. اما برای پرداخت به تاکسی ها و خریدهای کوچک باید پول نقد همراه خود داشته باشید. غیربومی ها نمی توانند به صورت قانونی روپیه به هند وارد کنند، اما دستگاه‌های خودپرداز بسیاری برای دریافت روپیه برای شما وجود دارد. پس فراموش نکنید که در فرودگاه، از خودپرداز پول بگیرید.

زبان رسمی : هندی،انگلیسی

واحد پول : روپیه هند

سفر به دهلی نو

منبع: travelandleisure.com

نوشته شده در 21 آوریل 2020 توسط admin با موضوع راهنمای سفر
مطالب مشابه
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )