راهنمای سفر به شانگهای

شانگهای، پایتخت گران چین، کلان شهری بین المللی و نیویورکی جدید است. خط افق های دیدنی اش، خیابان های شلوغ و غذاهای خوشمزه اش نفس ها را در سینه حبس می کند. شانگهای با جمعیتی بیش از ۲۴ میلیون نفر پیشرفته ترین و پرجمعیت ترین کلان شهر چین به حساب می آید. در این مطلب به راهنمای سفر به شانگهای خواهیم پرداخت. با سیر و گشت همراه باشید.

سفر به شانگهای

شانگهای در ابتدا پیشرفتش را در زمینه بین المللی در اوایل قرن بیستم آغاز کرد و تاکنون یکی از مهم ترین و قدرتمندترین شهرهای جهان بوده است. این شهر در خلیج رودخانه مشهور یانگ تسه قرار دارد و مهمترین مرکز اقتصادی، بین المللی، فرهنگی و علمی موجود در شرق چین به حساب می‌آید.

راهنمای سفر T+L در سفر به شانگهای (هم برای تجارت و هم برای تفریح) به شما کمک می کند تا بهترین چیزهایی را که می‌خواهید اعم از اقامت، خرید، خوردن و نوشیدن را انتخاب کنید.

معماری شانگهای به شدت ارزش دیدن دارد. شهر طی چند دهه گذشته به طور وسیعی بازسازی شده است و دارای بلندترین آسمان خراش‌های جهان می باشد. در سفر به شانگهای حتماً خرید کنید، خرید سرگرمی مورد علاقه ی مردم این شهر است. جاده نانجینگ، طولانی ترین مرکز خرید جهان، حدود سه و نیم مایل طول دارد. روزانه بیش از یک میلیون بازدید کننده به این مکان جذب می شوند.

توجه داشته باشید که در تقویم این کشور دو هفته تعطیلات معروف به “هفته ی طلایی” وجود دارد. یکی برای تعطیلات سال نو و دیگری هم یکم اکتبر که زمان های بسیار مناسبی برای سفر به شانگهای هستند. اگرچه اکثر مردم شانگهای انگلیسی صحبت می‌کنند اما بهتر است همیشه کارتی از هتل یا آپارتمان خود همراه داشته باشید که اطلاعات کافی در آن درج شده باشند.

بهترین زمان برای سفر به شانگهای

بهار و پاییز بهترین فصل برای سفر به شانگهای می باشد چون نه گرم و مرطوب و نه سرد است. در طول سال ماه مارس بهترین زمان برای سفر به شانگهای می باشد. چون بهار تمام گلها شکوفه دارند و آب و هوا برای گشت و گذار در طبیعت بسیار دلپذیر است.

حمل و نقل و شانگهای

هزینه جابجایی عمومی در این شهر نسبت به برخی از دیگر نقاط دنیا ارزان تر است. هزینه سوار شدن در سیستم مترو شهر ۵۰.۰ دلار و هزینه ی حمل و نقل اتوبوس در سطح شهر ۳/۰ دلار است. توجه داشته باشید که در این شهر همه ی رانندگان هم انگلیسی صحبت نمی کنند.

سفر به شانگهای

آب و هوای شانگهای

ژانویه و فوریه سردترین ماه های سال با دمای روزانه در حدود ۴۳ درجه فارنهایت (۶ درجه سانتیگراد) می باشند. جولای و اوت، گرم ترین ماه ها هستند و روزانه در حدود ۸۶ درجه فارنهایت (۳۰ درجه سانتیگراد) گرم می شوند.

دانستنی‌های قبل از سفر

به لطف «فایروال بزرگ چین» بسیاری از وبسایت ها مانند Google و Facebook در کشور مسدود شده اند. اگر برای سفر خود به این وبسایت ها نیاز دارید، بهتر است قبل از سفر یک ضد فیلتر خریداری کنید.

منبع: www.travelandleisure.com

نوشته شده در 28 آوریل 2020 توسط admin با موضوع راهنمای سفر
مطالب مشابه
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )