تور دبی

بسیاری از جاذبه‌های دبی به‌ خوبی شناخته شده هستند، اما وقتی صحبت از اطلاعات اساسی می‌شود، مانند حمل‌ونقل عمومی، آب و هوا، فرهنگ و کسب‌وکار، تنها چیزی که نیاز دارید این مقالۀ کوتاه است. اگر تور دبی را رزرو کرده‌اید و بلیت هواپیما در دستتان است، این مقاله را مطالعه کنید تا تجربه‌ای به‌یادماندنی از سفر به دبی داشته باشید.

تور دبی

سفر به دبی

دبی موقعیت مکانی بسیار خوبی دارد و اروپا، آسیا و آفریقا را به یکدیگر متصل می‌کند. دسترسی به دبی از طریق هوا، زمین و دریا بسیار راحت است. بیش از 125 خط هوایی از سراسر جهان به دبی پرواز می‌کنند و یک شبکۀ بزرگراه درجه یک این شهر را به کشورهای همسایه متصل کرده است.

رفت‌وآمد در دبی

بعد از فرود آمدن و خارج شدن از فرودگاه، خط طویلی از تاکسی‌ها منتظر شما هستند. از آنجایی که دبی شهری نسبتاً کوچک است، احتمالاً مسیرتان از فرودگاه تا هتل یا دفتر کار، کمتر از 30 دقیقه به طول می‌انجامد. اغلب تاکسی‌ها کارت اعتباری را برای پرداخت هزینه قبول می‌کنند و در آینده‌ای نزدیک به اینترنت وایفای مجهز خواهند شد. همچنین می‌توانید برای رفت‌وآمد از اپ‌های تاکسی نظیر Uber یا Careem استفاده کرده یا یک تاکسی اجاره کنید.

متروی دبی نیز در دسترس شما است. خط قرمز مترو از قلب دبی و خیابان شیخ زائد عبور می‌کند. ایستگاه‌های مترو به‌عنوان مراکز تجاری اصلی شهر عمل می‌کنند، به‌طور مثال ایستگاهِ مرکز تجارت جهانی بسیاری از نمایشگاه‌ها و اجلاس‌ها را در خود جای داده است. خط مترو تا جنوبِ منطقۀ جبل علی پیش می‌رود و برنامۀ گسترش آن تا محل برگزاری Word Expo 2020 در حال اجرا است.

برای بهره‌مند شدن از اغلب خدمات حمل‌ونقل عمومی در دبی، یک کارت NOL تهیه کنید. می‌توانید این کارت را برای مترو، تراموای، اتوبوس و تاکسی استفاده کنید. کارت‌های NOL را می‌توان در تمام ایستگاه‌های متروی دبی و برخی از ایستگاه‌های اتوبوس تهیه کرد.

تور ارزان دبی

تور دبی

تور دبی یکی از محبوب‌ترین تورهای مسافرتی در میان ایرانیان است و طرفداران زیادی دارد. برای تهیۀ تور دبی کافی است تورهای متنوعی که در همین صفحه ارائه شده‌اند را مرور کنید. این مجموعه انواع تورهای دبی ازجمله تور دبی ارزان، تور لحظه آخری دبی و تور نوروزی دبی را شامل می‌شود.

آب و هوای دبی

با توجه به موقعیت مکانی دبی در بیابان عربستان، این شهر در طول سال آب و هوایی گرم دارد. ماه‌های زمستان، از اکتبر تا می، معتدل‌ترین هوا را دارند و دمای این ماه‌ها به‌طور میانگین حدود 20 تا 30 درجۀ سانتی‌گراد است. در طول ماه‌های تابستان، دمای هوا افزایش می‌یابد و به‌طور میانگین به 35 تا 45 درجه می‌رسد. در فصل تابستان امکانات و جاذبه‌های سربستۀ دبی نقش پررنگ‌تری پیدا می‌کنند و به همین دلیل است که دبی می‌تواند در تمام روزهای سال یک مقصد گردشگری محبوب باشد.

آداب و رسوم دبی

از آنجایی که امارات یک کشور مسلمان است، توصیه می‌شود که در این کشور و شهرهای آن، به‌ویژه در محل کار، پوشش مناسب داشته باشید. هفتۀ کاری از یکشنبه تا پنجشنبه است و جمعه و شنبه آخر هفته محسوب می‌شوند. ساختمان‌های دولتی ممکن است در حدود ساعت 2:30 بعدازظهر تعطیل شوند.