تور استانبول

قیمت از 3,410,000 تومان
5 شب
21 دی 98 الی 26 دی 98
ماهان ایر
نقطه پرواز

استانبول مرکز اقتصادی، مالی و فرهنگی ترکیه است. این شهر همچنین بزرگ‌ترین شهر ترکیه بوده و جمعیتی بیش از 15 میلیون نفر دارد. این باعث شده تا استانبول یکی از بزرگ‌ترین شهرها در اروپا و سرتاسر جهان باشد. این دلایل سبب شده‌اند تا بسیاری از افراد تصور کنند که استانبول پایتخت ترکیه است، اما این تصور اشتباه بوده و پایتخت ترکیه آنکارا است. سفر به تور استانبول محبوبیت بالایی در بین ایرانیان دارد.

تور استانبول

یکی از نکات جالب دربارۀ استانبول این است که بین دو قاره واقع شده است. درواقع نیمۀ غربی شهر در قارۀ اروپا واقع شده و نیمۀ شرقی آن در قارۀ آسیا قرار دارد. نیمۀ آسیایی شهر بیشتر مسکونی است و درنتیجه اغلب جاذبه‌های اصلی شهر در دو منطقۀ اروپایی آن، یعنی سلطان احمد و بی‌اوغلو قرار دارند. کسانی که برای اولین بار به تور استانبول می‌روند، اغلب وقت خود را در این دو منطقه می‌گذرانند.

بهترین زمان برای سفر به استانبول

فصل بهار بهترین زمان برای سفر به استانبول بوده و فصل پاییز نیز مناسب است. در این فصول شهر کمتر شلوغ بوده و هوا نیز معتدل است. البته در فصل پاییز باران بیشتری در این شهر می‌بارد. مثلاً اگر در آبان ماه به استانبول بروید، می‌توانید به‌راحتی با یک کت سبک به بیرون رفته و در فضای داخلی نیز با یک تی‌شرت باشید. در فصل بهار، هوا نسبتاً معتدل و خشک است و شهر رنگ و لعاب بسیاری زیبایی دارد.

تور استانبول

مطمئناً راحت‌ترین روش برای سفر به استانبول، رزرو انواع تور استانبول است که توسط اغلب آژانس‌های مسافرتی در ایران ارائه می‌شوند. از آنجایی که تور استانبول بسیار پرطرفدار است، تنوع فراوانی داشته و می‌توانید تورهای مختلفی ازجمله تور لحظه آخری استانبول، تور ارزان استانبول، تور نوروزی استانبول و… را انتخاب کنید. ما در این صفحه گلچینی از این تورها را برای شما آماده کرده‌ایم.

سفر به استانبول

پروازهای بین‌المللی در فرودگاه آتاترک یا فرودگاه صبیحه گوکچن فرود می‌آیند. از بین این دو، فرودگاه آتاترک به مرکز شهر نزدیک‌تر است.

نکات قابل‌توجه:

  1. برای پرداخت هزینۀ خدمات ترانسفر به مقداری لیر ترکیه نیاز دارد (5 تا 20 لیر). می‌توانید از دستگاه عابربانک در فرودگاه‌ها یا قسمت تبدیل ارز استفاده کنید.
  2. اگر می‌خواهید از مترو یا کشتی در شهر استفاده کنید، می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده و استانبول‌کارت تهیه کنید.
  3. هتل‌های فراوانی در استانبول وجود دارند. اگر تاکسی سوار می‌شوید، بهتر است یک پرینت یا اسکرین‌شات از آدرس کامل هتل و شماره تماس آن را به راننده نشان دهید.

منطقه سلطان احمد

اغلب اماکن گردشگری شهر در این منطقه واقع شده‌اند. اگر برای بازدید از اماکن تاریخی به استانبول سفر می‌کنید، هیچ جایی بهتر از منطقۀ سلطان احمد نیست.

منطقه بی‌اوغلو

اگر می‌خواهید از نیمۀ معاصر استانبول بازدید کرده و درعین‌حال دسترسی راحتی به منطقه سلطان احمد داشته باشید، بهترین انتخاب منطقه بی‌اوغلو و میدان تکسیم است. این منطقه خاستگاه خیابان معروف استقلال است که فروشگاه‌های معروف و فراوانی در آن قرار گرفته‌اند. همچنین بسیاری از بارها و کلوب‌های مشهور شهر در این خیابان قرار دارند.

حتماً هنگام رزرو تور استانبول به منطقه‌ای که هتل در آن قرار دارد دقت کنید تا سفری ایده‌آل و به‌یادماندنی داشته باشید.